toluesoft

5 کاری که مدیران برای پیاده سازی موفق CRM باید انجام دهند

5کاری که مدیران برای پیاده‌سازی موفق CRM باید انجام دهند

اجرای موفق CRM به عوامل زیادی بستگی دارد. اما، به عنوان مدیر مجموعه، چه کاری باید انجام دهید تا یک CRM موفق داشته باشید؟
سخنی که اغلب از مدیریت و رهبران تیم شنیده می‌شود: "من به دنبال کارهای روزمره نیستم". سپس این شخص 30تماس و 45ایمیل روزانه دریافت می‌کند که کاملا به أمور عادی مربوط است و معمولی است.

آن‌ها فکر می‌کنند که CRM به کارمندان شأن تعلق دارد و کارمندانشان CRM را اجرا می‌کنند و پس از آن همه چیز به راحتی اجرا می‌شود. بیایید با حقیقت روبرو شویم.

اجرای CRM یک تغییر فرهنگی است و مدیریت مهم‌ترین بخش این تغییر است. مگر اینکه شرکت شما یک سازمان بسیار بالغ و تکامل یافته باشد یا تجارت‌تان نیاز به خودکارسازی نداشته باشد.
یک تست ساده برای تشخیص الزام به اتوماسیون وجود دارد، چنانچه موارد زیر در روند کسب و کارتان رخ می‌دهد:

  • با مشتریان خود ملاقات انجام می‌دهید
  • مشتریان‌تان بابت مسائل پشتیبانی و استعلام تماس‌های پی در پی دارند
  • مطالعه و بررسی گزارشات منظم در جلساتی که با تیم خود دارید الزامی‌ است


بنابراین، اگر تمام یا برخی از موارد بالا را انجام می‌دهید و تصمیم دارید CRM را در سازمان خود پیاده کنید، در این صورت شما (مدیر) نقش بسیار مهم و اساسی در روند اجرای CRM ایفا خواهید کرد. CRMفقط در مورد مشکلات به شما هشدار می‌دهد و یادآوری می‌کند، اما اگر بر آن نظارتی نداشته باشید نمی‌توانید مسائل را مدیریت کنید.


5کاری که مدیران برای اجرای موفق CRM باید انجام دهند:

قبل از موعظه عمل کنید
کارمندان‌تان ممکن است آنچه را که به آن‌ها می‌گویید انجام ندهند، اما قطعاً آنچه را انجام می‌دهید انجام می‌دهند. بنابراین اگر از CRMاستفاده نمی‌کنید، اگر صورت جلسات را وارد نمی‌کنید، تماس‌ها را وارد نمی‌کنید، جلسات خود را پیگیری نمی‌کنید و وظایف خود را تکمیل نمی‌کنید، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید تیم شما از CRM برای انجام این قبیل کارها استفاده کند.

یک دیدگاه دیگر نیز وجود دارد، شما احتمالاً مهم‌ترین فرد در سازمان خود هستید و افرادی که با آن‌ها مذاکره و ملاقات می‌کنید نیز مهم‌ترین افراد در مشتری‌تان هستند. اگر فعالیت‌های شما و ارتباط با مشتریان ثبت نشود، فکر می‌کنید CRM تصویر کاملی را ارائه می‌دهد؟ قطعا نه.
CRM بدون فعالیت افراد ارشد سازمان، چگونه می‌تواند نمای 360درجه‌ای از مشتری بدهد؟

در مورد CRM اطلاعات بیشتری می‌خواهید؟
بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

نرم‌افزار CRM

روزانه 20دقیقه در داشبورد CRM صرف کنید
یکی از دلایل عدم استفاده صحیح کارمندان از CRM به دلیل اینکه می‌دانند رئیس آن‌ها هرگز به CRM نگاه نمی‌کند. اما اگر 10دقیقه اول صبح و 10دقیقه آخر روز به بررسی CRM بپردازید تا بفهمید تیم شما چه کاری انجام داده است و چه چیز از قلم افتاده، تقریبا می‌تواند اجرای موفقیت‌آمیز CRM را تضمین کند.
علاوه بر این، اگر به طور روزانه به CRM نگاه کنید، قبل از بدتر شدن اوضاع، با تأخیرها و کمبودها آشنا خواهید شد. به عنوان مثال اگر پیگیری‌های فروش انجام نشده یا انجام تیکت‌های پشتیبانی به تأخیر افتاده است، می‌توانید قبل از شکایت مشتری، این موضوع را بفهمید.
دانستن پیشاپیش مشکلات می‌تواند به شما در رفع مشکلات پیش رو کمک کند. لطفا درک کنید که موفقیت در اجرای CRM تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما به عنوان رئیس برای CRM چقدر وقت صرف کنید. یکی از نشانه‌های سازمان‌های موفق مشتری‌مدار این است که رئیس اخبار بد را از درون دریافت می‌کند و نه از مشتریان.

تمام جلسات بررسی خود را بر اساس گزارش‌های CRM پایه‌گذاری کنید
شما CRM را پیاده‌سازی کرده‌اید، اما اگر هنوز جلسات شما با استفاده از فایل‌های اکسل یا برگه‌های چاپی انجام می‌شود، به کاملا اشتباه است. وقتی احساس نمی‌کنید که داده‌های CRM قابل اطمینان است، چگونه از کارمندان انتظار دارید این باور را داشته باشند؟

به همین ترتیب، اگر تصمیمی‌ را اجرا کنید که در CRM وجود ندارد، در این جهان نیز وجود ندارد. به عنوان مثال، مدیر فروش شما می‌گوید قیف دو میلیونی وجود دارد، چگونه می‌توانید بدون دیدن گزارش مناسبCRM، حرف او را باور کنید؟
اگر هنوز جلسات نقد و بررسی خود را بر اساس اکسل انجام می‌دهید، CRMهرگز نمی‌تواند کاملاً موفق باشد.

این مقاله ادامه دارد...

تعداد بازدید : 1298
اشتراک گذاری:
هنوز دیدگاهی ثبت نشده‌است.شما هم می‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید

یک نظر اضافه کنید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.زمینه های مورد نیاز هستند علامت گذاری شده *

امتیاز شما